Zlato v stolnom tenise si vypinkal v dvojhre pre Číňan Ma Lunga

12.08.2016 Celý región

Rio 12. augusta (TASR) - Stolný tenista Číny Ma Lung sa stal víťazom mužskej dvojhry na OH v Riu. Vo finálovom zápase zdolal svojho krajana Čang Ťi-kchea 4:0. Bronzovú medailu získal Japonec Džun Mizutani, ktorý v súboji o bronz zdolal Bielorusa Samsonova 4:1.

Finále čínskych hráčov bolo vyvrcholením mužského turnaja a zodpovedala tomu aj úroveň hry. Obaja finalisti bavili divákov mnohými dlhými výmenami nezriedka zakončenými efektnými víťaznými údermi. Veľkú drámu priniesol už prvý set, v ktorom mal Čang Ťi-kche dva setbaly, ale jeho súper ich dokázal odvrátiť.

Aj ďalšie dva sety priniesli viacero pohľadných výmen a oba vyzneli lepšie pre najvyššie nasadeného Ma Lunga. Vo štvrtom sete už Čang Ťi-kche nedokázal nájsť recept na v eufórii hrajúceho krajana, ktorý si už víťazstvo nenechal vziať a zápas vyhral za 37. minút jednoznačne 4:0 na sety. Pre Čínu je to jedenásta zlatá a ôsma strieborná medaila na OH v Riu.

muži - dvojhra - finále:

Ma Lung (1-Čína) - Čang Ťi-kche (Čína) 4:0 (12, 5, 4, 4)

3. miesto: Džun Mizutani (Jap.) - Vladimir Samsonov (Biel.) 4:1 (4, 9, -6, 12, 8)